Orkestra Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Orkestra ne kadar zamandır sektörde yer alıyor? Bir müzik grubu veya orkestranın, talep etmiş olduğunuz müzikaliteye uyumu, aynı zamanda ne kadar zamandır grup üyelerinin birlikte oldukları ile doğru orantılıdır. Müzisyen, solist ve diğer grup üyeleri, birlikte mesai harcadıkça bütünleşir ve ortak bir dil kullanmaya başlarlar. Bu deneyim toplamı, sizin mutlu gününüzde başınıza gelebilecek orkestra ile ilgili tüm aksaklıkların önüne geçmesini sağlar. Tek bir cep telefonu üzerinden iletişim yerine; kurumsal bir yapı ile muhatap olursunuz.

Yerleşik sanatçılarla mı çalışıyor? Kendi bünyesinde sanatçı kadrosu olup olmaması çok önemlidir. Bu durum, orkestrada kritik görevde kişilerin sizin özel gününüzde başka bir ekipte de görev almıyor olmalarını garanti edecek ve gecenizin hak ettiği kalitede yaşanmasını sağlayacaktır.

Repertuvar (Müzik Yelpazesi) ne kadar geniş? Bazı gruplar yerli, bazı gruplar ağırlıklı olarak yabancı odaktadır. Bu durum yabancı klasik seven konuklarınızı memnun ederken, halay çekmek isteyenlerin beklentilerini karşılayamayacaktır. Misafirlerinizin tamamının organizasyondan memnun ayrılmalarını, en çok müzik yelpazesindeki zenginlikle sağlarsınız. Ve elbette bu müziklerin doğru icrasıyla... Giyim kuşamın önemi? Herkesin en şık halleri ile yer aldığı etkinliğinize, gömleğin düğmelerinin açık şekilde sayıldığı bir müzisyen veya ev kıyafetleri ile sahne alan bir solist görmek ister miydiniz? Emin olun bizler de istemiyoruz. Kurumsal orkestralarda, müzikalite kadar önemli olan diğer bir husus ise kıyafet uyumu ile; kulağınıza gelen kalitenin görsel olarak da tamamlanmasının sağlanması çok önemlidir.

Referanslar

İlk deneyimini sizin organizasyonunuzda yaşayacak bir orkestra yerine, Türkiye' nin en prestijli yerlerinde görev almış, memnuniyet ve pozitif geri dönüşler ile kendini defalarca ispatlamış yapılar tercih etmelisiniz. Bu sayede, olabilecek üzücü durumların (sahne üzerinde alkol alınması, orkestra üyelerinin aşırı samimi tavırları v.b.) gibi ihtimalleri de; sürecin en başından itibaren bertaraf etmiş olursunuz. Elbette yeni oluşumlara da sıcak bakmak gerekir. Ancak biz yine de... ilk sahne deneyimindeki edinimlerini, sizin organizasyonunuzda elde etmemelerini öneriyoruz.

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square